Nowoczesne lampy stojące

 

     W urządzaniu wnętrz bardzo duże znaczenie posiadają zarówno dodatki jak i odpowiednie oświetlenie. W stylowych i praktycznych wnętrzach, lampa stojąca stanowi nieodzowny element wyposażenia. Stanowi uzupełnienie do lampy sufitowej. Nowoczesne lampy stojące potrafią zwieńczyć w sobie gust mieszkańców, wskazując na ich podejście do aranżacji pomieszczeń. Z powodzeniem można lampy podłogowe dopasować do każdego stylu z uwagi na różnorodny asortyment dostępny w sprzedaży.

 

Nowoczesna lampa stojąca do salonu

     Salon w polskich domach pełni wiele różnorodnych funkcji. Stanowi zarówno miejsce pracy, odpoczynku, spotkań ze znajomymi. Przede wszystkim umożliwia wspólne spędzanie czasu. Sposoby jego wykorzystania można wymieniać bez końca, stąd też istotne jest posiadanie odpowiedniego oświetlenia, które można dopasować do sytuacji. Lampa stojąca do salonu zapewnia sterowanie poziomem oświetlenia zgodnie z posiadanymi potrzebami i wykonywanymi czynnościami. Co więcej, nowoczesne lampy stojące stanowią doskonałe uzupełnienie wolnej przestrzeni. Dostępne modele zachwycają jakością i bogatym wzornictwem, dodatkowo podkreślając motyw przewodni pomieszczeń.

 

 

Lampy nocne stojące do sypialni

     Lampy stojące do sypialni są elementem, o którego obecność warto zadbać. Jednocześnie mogą służyć jako dodatkowe źródło oświetlenia, umożliwiają tworzenie oczekiwanego klimatu jak i przede wszystkim pozwalają podkreślić stworzony wystrój. Lampy nocne stojące charakteryzują się mobilnością, która pozwala na dokonywanie dogodnych zmian położenia i jednoczesne dostosowywanie się do aktualnych potrzeb. Ich obecność jest doceniana w przypadku współdzielenia sypialni, kiedy można ograniczyć intensywność, aby nie przeszkadzała drugiej osobie.

 

Lampy stojące na komodę

     Lampy stojące na komodę są absolutnym klasykiem gatunku. Łączą w sobie użyteczność i kwestie estetyczne. Pozwalają na subtelne podkreślenie motywu przewodniego pomieszczenia. Mogą być dodatkiem zarówno w salonie, sypialni jak i w pokoju dziecięcym. Ich obecność dostrzegalna jest w najmodniejszych wizualizacjach. Szerokie wzornictwo pozwala na szybkie znalezienie idealnego dodatku do postawienia na komodzie. Równolegle można je swobodnie przenosić jak i przesuwać.

 

Lampy stojące do czytania - podłogowe

     Lampy stojące do czytania powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego miłośnika książek. Lampa stojąca podłogowa pozwala na właściwe ukierunkowanie światła, co rzutuje na komfort podczas czytania. Dodatkowo umożliwia czytanie książek w komfortowych warunkach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb czytelnika. Zajmuje niewiele miejsca, więc na czas czytania z powodzeniem można umieszczać ją w najbardziej wygodnym miejscu. Właściwa barwa klosza pozwala na stworzenie warunków idealnych do odpoczynku. Lampa stojąca pozwala na skierowanie światła wyłącznie w stronę osoby zainteresowanej.

 

Nowoczesna lampa stojąca LED-owa

     W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny. W szczególności dostrzegalny jest w pomieszczeniach reprezentacyjnych, np. w salonie, kuchni. Wówczas lampa stojąca LED stanowi ukoronowanie dokonanej aranżacji pomieszczenia. Wybierana jest równie często do pokoju dziennego jak i do sypialni. Obecnie panujący trend sprawia, że lampa stojąca ledowa jest nie tylko rozwiązaniem reprezentatywnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym, który pozwala na swobodne dopasowywanie wiązki światła do aktualnego zapotrzebowania. Obecność oświetlenia w typie LED charakteryzuje się również niższym poborem prądu, co wywiera korzystny wpływ na wartość rachunków za energię elektryczną.

 

Rodzaje abażurów i kloszy do lamp stojących

     W rzeczywistości występuje cały szereg rodzajów abażurów i kloszy do lamp stojących. Ograniczenia zależne są wyłącznie od fantazji i pomysłowości projektanta. Wybierając abażur do lampy stojącej należy mieść na uwadze nie tylko dopasowanie do wnętrza, ale przede wszystkim porównanie z oczekiwaną ilością przepuszczalnego światła. Klosz do lampy stojącej powinien być wielkością dopasowany do przestrzeni. W przypadku małych pokoi warto unikać dużych abażurów, które optycznie pomniejszą pomieszczenie. Lepszym rozwiązaniem są małe klosze. Jednak w dużych pomieszczeniach, małe abażury zginą pomiędzy innymi przedmiotami.

 

Kolorystyka lamp podłogowych - lampa stojąca czarna, biała, złota

     Z pewnością bardzo ważne jest, aby lampa podłogowa współgrała kolorystycznie z wnętrzem. Przemyślane kolory wyposażenia są jedną z najlepszych inwestycji. W fachowych aranżacjach każdy kolor i odcień jest bardzo dokładnie przemyślany. W przypadku pomieszczeń, w których dominuje motyw drewna, bardzo dobrze prezentuje się lampa stojąca czarna. Z kolei w jasnych pomieszczeniach, lepszym wyborem będzie lampa stojąca biała. Nie należy zapominać o swobodzie w aranżowaniu pomieszczeń, stąd też ciekawym urozmaiceniem może być lampa stojąca złota, która wbrew pozorom cechuje się ogromną uniwersalnością.

 

Typy lamp stojących: loft, glamour, industrialna, retro

     Zarówno jak we wnętrzach tak i w przypadku dodatków dostrzegalna jest tendencja do podejmowania decyzji o wyborze spośród czterech podstawowych trendów: loft, glamour, industrialny i retro. Są one bardzo często spotykane. Ich popularność pozwala na stworzenie modnych dodatków. Przykładowo lampa stojąca loft rewelacyjnie pasuje do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu industrialnym, retro, a także loft. Z kolei lampa stojąca glamour dedykowana jest dla wnętrz, które projektowane są w oparciu o klasę i połysk, które zwieńcza elegancja. Wyróżnia się obecnością wielu zdobień, dlatego są one same w sobie unikalną dekoracją. Miłośnicy obecności dodatków ze stali nierdzewnej i metalów powinny rozważyć zakup odpowiedniego oświetlenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas lampa stojąca industrialna, która posiada specjalną żarówkę w stylu vintage lub retro. Szerokie możliwości wykorzystania posiada lampa stojąca retro. Można ja wykorzystać w salonie, sypialni czy w biurze. Na rynku dostępny jest cały szereg modeli, które można z łatwością dopasować do otoczenia.